Bu İlan Yayından Kaldırılmıştır
Teknik Satınalma Sorumlusu

FGİ KAPI VE YÜKLEMETEKNOLOJİLERİ AŞ

GENEL NİTELİKLER
 • Yasalar ve şirketin politika, prosedür ve yönetmelikleri ile belirlenen kurallara ve usullere uygun olarak ve Tedarik, Satın Alma Yöneticisinin talimatları ile; satın alınacak (ham madde, araç, makine, yedek parça, alet, ofis ve mutfak malzemeleri, kırtasiye vb. ) her türlü mal veya (bakım-onarım, temizlik, yemek, personel taşıma vb.) hizmetler yada (eskimiş, yıpranmış, amortisman-kullanım süresi dolmuş, üretimden fire olarak artmış vb.) satılacak hurda malzeme için gereken teklif alma gibi işlemleri yerine getirmek.
 • Yurt dışından satın alınması gereken mal veya hizmetlerin ithalat yolu ile satın alınması işlemlerinin Tedarik, Satın Alma Yöneticisi ve ilgili diğer bölümlerle koordineli olarak yürütmek.
 • Sipariş edilen malzemelerin takibini yapmak, zamanında teslim alınmasını sağlamak ve talep sahiplerini bilgilendirmek.
 • Satın alınan tüm malzemenin/ürünün satın alma talebine göre uygunluğunu ve ilgili depoya teslimi, İstenilen nitelik ve kalitede olmadığı belirlenen malzemenin usulüne uygun şekilde firmasına iade edilmesi görevlerini yerine getirmek.
 • Stok kartı oluşturmak. Dönüştürülecek stok malzemenin ölçü dönüşümünü yapmak
 • Tedarik, Satın Alma Yöneticisi ile birlikte gerekli olan zamanlarda tedarikçi değerlendirme ve puanlamalarını yapmak, tedarikçi listesini güncellemek, tetkikler yapmak, alternatif tedarikçi bulmak ve üretimin sürekliliğini sağlamak.
 • Verilen siparişlerle ilgili muhasebeye gelen faturaların fiyat kontrolünü yapıp onay için Tedarik, Satın Alma Yöneticisi ’ne sunmak, sorun varsa tedarikçiyle irtibata geçerek faturayı düzelttirmek.
 • İşlemi sona eren satın alma veya ihale dosyalarını usulüne uygun şekilde arşivlemek ve denetimler için ilgili yerlerinde muhafaza etmek.
 • Yöneticisine veya kendisine gelen ya da yurt içi veya yurt dışı birimler tarafından iletilen lojistik talepleri/siparişleri almak. Lojistik operasyon taleplerini/siparişlerini ihracat ve ithalat olarak ayırıp, lojistik sipariş doğrultusunda operasyonu, yöneticisi ve ekibi ile belirlemek.
 • Araçların gerekli rota planının yapılıp ürünlerin gecikmemesi için yol araç ve şoför planlamasını yapıp, asgari sürede asgari maliyetle müşterilere ulaşmasını sağlamak. Müşterinin tarih ve yük talebine, yükün konsolide ve/veya parsiyel olma durumuna göre müşteri ile koordinasyon halinde taşıma türünü belirlemek.
 • İŞ TANIMI FGİ Kapı ve Yükleme Teknolojileri AŞ’de; Yurtdışı ve Yurtiçinden  Tedarik, Satın Alma Yöneticisinin takip ve kontrolünde; tüm bölüm ve birimleri için gerekli mal veya hizmetleri; bu konudaki yasal düzenlemeler ile şirket politika, prosedür ve yönetmeliklerindeki usullere uyularak (ithal etme, teklif alma, çarşı pazarlığı gibi yöntemler ile) satın alınması ile tüm faaliyetlerinin elektronik ortamında kayıt altına alınması suretiyle konu ile ilgili bölümlere ve üst yönetimine düzenli raporlanması işlerinin yürütülmesi ve aynı zamanda Almanca veya İngilizce olarak yazışmaları ve görüşmeleri kendi başına yürütebilmesi işidir.
  Tarih
  : 1 yıl önce
  Şehir
  : SakaryaTR
  Pozisyon
  : Teknik Satınalma Sorumlusu
  Sektör
  : Üretim / Endüstriyel Ürünler
  Seviye
  : Yönetici Adayı
  Çalışma Şekli
  : Tam Zamanlı
  Deneyim
  : En az 3 yıl
  Kaynak
  : Kariyer.net

  Etiketler

  Sakarya Teknik Satınalma Sorumlusu iş ilanı

  Üretim / Endüstriyel Ürünler sektöründe faaliyet gösteren FGİ KAPI VE YÜKLEMETEKNOLOJİLERİ AŞ firması için Tam Zamanlı çalışacak Ön Lisans veya Lisans veya Master veya Doktora mezunu Sakarya şehrinde ikamet edebilecek en az 3 yıl tecrübeli Teknik Satınalma Sorumlusu aranıyor!

  Yeni Bir İlan Ara