Bu İlan Yayından Kaldırılmıştır
Saha Çalışanı

HAYATA DESTEK DERNEĞI / SUPPORT TO LIFE

İş Tanımı Hayata Destek Derneği, Türkiye ve çevre bölgelerde afet risklerinin azaltımı, afete hazırlık, acil yardım ve iyileştirme çalışmaları yapan bağımsız bir insani yardım kuruluşudur. Hayata Destek, toplumsal katılımı öncelikli tutarak, yerel kapasiteyi geliştirmek, afet risk ve etkilerini aza indirgemek, toplulukların temel ihtiyaç ve haklarının karşılanmasına destek vermek için toplum-temelli çalışmalar yürütmektedir.

Hayata Destek hedefleri doğrultusunda sürmekte olan stratejik çalışma alanları aşağıdaki gibidir;

Mülteci Destek Programı: Türkiye’deki mültecilerin sayısı ve zarar görebilirliği arttığı sürece, Hayata Destek, kamplar dışında hayatını sürdüren mültecilere insani yardım ve koruma sağlamaya devam edecektir.

Çocuk Koruma Programı :  Hayata Destek, Suriyeli çocuklar ile mevsimlik gezici tarım göçünden etkilenen çocuklara yönelik koruma hizmetleri ve psikososyal destek çalışmaları yürütmektedir. Çalışan çocuklar ile risk altındaki çocukların eğitime devamlılıklarına katkı sağlayan Hayata Destek, yaşam becerilerinin geliştirilmesine yönelik aktivitelerin yanı sıra farkındalık arttırma çalışmaları ve atölyeler düzenlemektedir.

Sivil Toplum Afet Platformu: Hayata Destek paydaş kurumlarla birlikte, sivil toplum aktörlerini doğal ve çatışma kaynaklı afetlere ilişkin konularda bilgi paylaşımı, kapasite geliştirme ve savunuculuk için bir araya getirecek bir platform oluşturmuştur.

Hayata Destek Derneği fırsat eşitliğine inanır ve bu çerçevede işe alım süreçlerini yönetir. Hayata Destek Derneği tüm idari ve operasyonel süreçlerinde çocuk koruma politikası güder.

Hayata Destek Derneği Diyarbakir Ezidi Kampı’nda çalışacak, Diyarbakır’da yaşayan ya da yaşama imkanı olan Saha Çalışanı aramaktadır.


Ana Sorumluluk Alanları:

• Fidanlık kamp’ında Kadınlar için, Proje Sorumlusu yönlendirmesi ile, takı tasarım, el sanatları   ve/veya resim vb. atölye ve diğer etkinliklerin planlanması ve gerçekleştirilmesi, • Aylık sınıf programlarının hazırlanması ve takibi, • Kayıtların alınması ve ilgili dataların güncel tutulması, • Ders öncesi gerekli ihtiyaçların belirlenmesi,  Atölye veya sınıf malzeme ihtiyac tespitinin yapılması, Aranan Nitelikler • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, • El sanatları eğitmenliğinde tecrübeli, • Tercihen gönüllü yardım projelerinde bulunmuş, • İnsan ilişkilerinde girişimci, empati kurabilen, iletişim gücü yüksek, üretken, • Etkin sınıf yönetimi becerilerine sahip, • Farklı kültürlerden kişilerle çalışabilen, • Kürtçe bilen,
Tarih
: 2 yıl önce
Şehir
: DiyarbakırTR
Pozisyon
: Saha Elemanı
Sektör
: Topluluklar
Çalışma Şekli
: Tam Zamanlı
Kaynak
: Yenibiris.com

Etiketler

Diyarbakır Saha Elemanı iş ilanı

Topluluklar sektöründe faaliyet gösteren HAYATA DESTEK DERNEĞI / SUPPORT TO LIFE firması için Tam Zamanlı çalışacak Ön Lisans veya Lisans mezunu Diyarbakır şehrinde ikamet edebilecek Saha Elemanı aranıyor!

Yeni Bir İlan Ara